Agroturystyka w Polanicy

    Większość z nas doskonale wie, że Polanica Zdrój słynie przede wszystkim jako miejscowość uzdrowiskowa. Wiemy, że w tym niewielkim, położonym w polskich Sudetach mieście znajdują się uzdrowiskowe szpitale, sanatoria i domy wczasowe Polanica Zdrój, ale nie każdy z nas wie, że w tejże pięknej miejscowości można również zaznać wielu innych przyjemności i skorzystać z wielu innych atrakcji turystycznych, w otoczeniu malowniczej dzikiej i pięknej przyrody gór Sudetów.

    Jednym z mniej znanych aspektów turystycznych tego pięknego miasta jest na przykład agroturystyka Polanica Zdrój która od jakiegoś czasu zaczyna cieszyć się coraz to większą popularnością. Ten nowy sposób spędzania czasu – na łonie natury, w bezpośredniej jej obecności, jednocześnie poznając zwyczaje i obyczaje panujące na polskiej wsi, a także typowe wiejskie prace – cieszy się w całym naszym kraju coraz to większą popularnością, zatem nikogo nie powinien dziwić fakt, że również w Polanicy Zdroju, mieście o wyjątkowych walorach przyrodniczych, zaczęły powstawać coraz to nowe gospodarstwa agroturystyczne.

    Stanowią one interesującą alternatywę dla wielu innych, dostępnych w Polanicy Zdroju możliwości noclegowych, takich jak między innymi apartamenty Polanica Zdrój czy też hotele, pensjonaty albo kwatery prywatne. Niewątpliwą zaletą noclegów w gospodarstwach agroturystycznych w Polanicy Zdroju jest bowiem możliwość codziennego obcowania z piękną sudecką przyrodą, nieskażoną cywilizacją, odznaczającą się wyjątkową malowniczością i pięknem.