Narty w Polanicy

Ponieważ Polanica Zdrój jest miejscowością położoną w malowniczych Sudetach, nie ma nic dziwnego w fakcie, że wiele osób wybiera się właśnie tam na narty Polanica Zdrój. Warto jednakże wiedzieć, że nie tylko narciarze znajdą w tej pięknej miejscowości coś dla siebie. W Polanicy Zdroju bowiem, i to bez względu na pogodę i porę roku, działa również tor saneczkowy, który przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, i niewątpliwie stanowi nie lada atrakcję dla wszystkich turystów.

    Nie ulega jednak wątpliwości, że o ile podczas lata Polanica słynie jako miejscowość turystyczna, o tyle podczas zimy największą jej atrakcją są właśnie piękne pobliskie góry – nasz polskie Sudety, a w nich narciarskie wyciągi Polanica Zdrój i wszelkie inne udogodnienia dla narciarzy i innych amatorów sportów zimowych. A jeśli dodamy do tego fakt, że Polanica położona jest w tak pięknej, malowniczej okolicy, nie dziwi fakt, że jest to aż tak popularna od jakiegoś czasu miejscowość.

    Każdego roku przyjeżdża więc do Polanicy Zdroju cała masa turystów, którzy mogą w tej pięknej miejscowości nie tylko uprawiać narciarstwo i inne sporty zimowe, ale również korzystać przy tym ze wszystkich walorów uzdrowiskowych Polanicy. Warto bowiem dodać, że Polanica Zdrój jest powszechnie uznawana za jedno z najlepszych uzdrowisk w naszym kraju, a pobyt w tejże miejscowości jest zalecany przez lekarzy w przypadku wielu różnych dolegliwości. Nie ma bowiem nic lepszego od świeżego i czystego górskiego powietrza.